Vonkajšie žalúzie Piešťany

žalúzie rolety markízy.

Premýšľate o tom, že si zaobstaráte žalúzie,rolety či nebodaj markízu do svojho domova?S našou tieniacou technikou Vás už nebudú od skorého rána budiť ostré slnečné lúče,ani Vás rušiť od večerného sledovania televízie.

U nás nájdete všetko od žalúzií až po garážové brány.

V širokej ponuke nášho sortimentu nájdete žalúzie,rolety,markízy,siete proti hmyzu,garážové brány alebo prístrešky,altánky a balkóny.

Aký je rozdiel medzi žalúziami a roletami?

Porovnanie žalúzie a rolety

Vonkajšie (exteriérové) žalúzie-sú veľmi obľúbeným tienením.V posledných rokoch sa tento typ tienenia montuje na všetky stavby automaticky a stavebník ani neuvažuje nad inou možnosťou tienenia.Čo niekedy môže spôsobiť, že tento typ tienenia iba skrášli vzhľad budovy.Napríklad pri administratívnych budovách sa často dorába interiérové tienenie.Viac by im vyhovovali vonkajšie rolety-(názor z jednej PC firmy).

Vonkajšie žalúzie majú veľkú výhodu v tom,že dokážu plynule regulovať denné svetlo a pri minimálnom zatienení zabrániť prehrievaniu okenných tabúľ a tak prispievajú i k príjemnej vnútornej klíme Vašej domácnosti.Sú elegantné a hodia sa takmer všade kde sa dajú namontovať.

 

Vonkajšie rolety-na tento druh tienenia sa tak trochu už zabúda.Avšak neopodstatnene,pretože má dokonca napríklad viac plusových vlastností ako vonkajšie žalúzie.

Samozrejme,pokiaľ hovoríme o hliníkových roletách,nie o plastových ako ich poznáme z čias dávno minulých.Každá lamela má tepelnú a zvukovú izoláciu.Horný BOX je uzatvorený,takže pri novostavbách nie je potrebné riešiť tepelný most,ktorý pri vonkajších žalúziách treba odstrániť.Vodiace koľajnice majú zabudované kefové alebo gumové tesnenie,čo zabezpečuje minimálny hluk pri nárazoch vetra.Pokiaľ je roleta ovládaná motorčekom,ten zabezpečuje aj to,že roleta vytvára exteriérový bezpečnostný prvok na oknách,dverách,či na iných miestach,kam chcete obmedziť cudzí prístup.Pri žalúziách toto nie je možné.A v neposlednom rade je veľmi významný i nameraný teplotný rozdiel pred vonkajšou roletou a za vonkajšou roletou, ktorý sa pohybuje v rozmedzí 5 – 10 °C.Naozaj pozoruhodné,čo poviete.

Poradíme vám? kontaktujte nás, poraďte sa s výberom.

Naše lokality

  • Bratislavský kraj
  • Trnavský kraj
  • Trenčiansky kraj
  • Nitriansky kraj
  • Banskobystrický kraj